Polarnicy i Polarniczki

Szanowni Państwo,

Polarnicy i Polarniczki

W dzisiejszym świecie medialnym, w którym coraz lepiej widoczne są nasze osiągnięcia z dziedziny badań i osiągnięć polarnych wciąż musimy dbać o szerzenie informacji z najbardziej precyzyjnych źródeł, czyli przygotowywanych przez nas samych – Polarników. By fakty naukowe obaliły medialnie produkowane mity i zachęcały do poznawania polarnego świata, który tak bardzo stał się cząstką naszego życia.

W ramach przynależności i działania poprzez Klub Polarny PTG możemy publikować i promować informacje o naszych dokonaniach, aby trafić do szerokiego grona odbiorców (wiele osiągnięć możemy wymieniać tj. Muzeum Polarne, ostatnia wyprawa do Stacji im. Dobrowolskiego, publikacje popularnonaukowe, projekty itp.). Jeśli tylko zaczniemy wspólnie dbać o zbudowanie informacyjnego zasięgu naszego oddziaływania (Facebook i strona www KP PTG), a każdy z Was podzieli się wartą pokazania światu historią i przekaże ją do nas, będziemy działać z jej rozpowszechnieniem.

Chcielibyśmy, żeby Klub Polarny łączył nas jako reprezentantów Polskiej Polarystyki, aby tak się stało potrzebujemy Was!

Kontakt z Zarządem Klubu Polarnego w wszelkich kwestiach oraz w celu przekazania informacji do opublikowania (także linków do podczepienia z waszych social mediów) opieramy o maila pod adresem:

klubpolarny@ptgeo.org.pl

(lub klubpolarny@gmail.com)

Odpowiadamy także na wiadomości na Facebooku, gdzie również podczepiamy Wasze dokonania.

Pragniemy także poinformować, że w niniejszym roku zmienił się nie tylko Zarząd Klubu Polarnego, ale także zmieniło się kilka kwestii dotyczących strony formalnej jego funkcjonowania w przynależności do Polskiego Towarzystwa Geograficznego (PTG), w tym nasze konto bankowe. Wszelkie nasze działania są raportowane oraz rozliczane w oparciu o PTG.

W związku z niniejszym przypominamy, że każdego członka Klubu obowiązuje uiszczenie składki pieniężnej poprzez przelew elektroniczny. Osoby, które nigdy nie deklarowały swojej przynależności do KP, chętne do uzyskania członkostwa, mogą je uzyskać poprzez wypełnienie dokumentu stanowiącego Deklarację Członkowską Klubu Polarnego i przesłanie kopii elektronicznej (klubpolarny@ptgeo.org.pl) oraz wpłacenie składki.

Roczna składka członkowska PTG normalna wynosi 50 PLN (z uwzględnieniem zniżki dla studentów/doktorantów i rodzinna wynosi odpowiednio 25 PLN i 75 PLN).

Wszelkie informacje odnośnie członkostwa oraz numery konta bankowego w celu uiszczenia opłaty znajdują się na naszej stronie Klubu Polarnego w sekcji „Składki i numer konta”.

http://www.klubpolarny.pl/skladki-i-nr-konta/

Gdy będą Państwo dokonywać wpłaty członkowskiej, prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz dopisku „opłata członkowska Klub Polarny PTG”.

Zgodnie z regulaminem KP PTG prawomocnym członkiem Klubu jest osoba współfinansująca jego działania.

Niniejsze składki są przeznaczane na wsparcie organizacji Sympozjum Polarnego (nagrody, materiały promocyjne itp.) oraz druk Biuletynu Polarnego.

Planujemy także przygotować małe symboliczne prezenty dla członków Klubu, które będą mogły nas reprezentować podczas wspólnych spotkań i okoliczności.

W związku z swego rodzaju odświeżeniem i nadaniem nowego tchnienia w działanie Klubu Polarnego, w najbliższym czasie będziemy budowali listę obecnych członków KP, ponieważ dotychczasowe dane są już częściowo nieaktualne. W pierwszej kolejności będziemy brali pod uwagę aktualną (tegoroczną) płatność składek oraz wszelkie przekazane informacje przez wcześniejsze zespoły zarządzające KP.

W okresie jesiennym planujemy zweryfikować członków KP na podstawie płatności składek i zbudować nową bazę, o czym będziemy z pewnością wielokrotne informować.

Jesteśmy na etapie rozeznania odzewu z naszej społeczności polarnej, w kontekście chęci dalszej przynależności do KP (lub włączenia nowych osób).

Nie będziemy weryfikowali płatności zaległych składek

Z poważaniem,

W imieniu Zarządu Klubu Polarnego PTG

Katarzyna Stachniak

Skarbnik Klubu Polarnego PTG